Zajęcia dla dzieci, które rozwiną pamięć

Akademia Nauki posiada szeroką ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży. Wśród nich nie mogło zabraknąć tych, które mogą przyczynić się do opanowania umiejętności poprawnego pisania, bez popełniania typowych błędów ortograficznych. W dobie wielu dysfunkcji rozwojowych, wśród których jedną z wielu jest dysortografia, konieczne jest dbanie o rozwój dzieci również w tym zakresie. Nad wszystkimi brakami można bowiem pracować i to efektywnie. Olsztyn dla dzieci ma wiele do zaoferowania.

Nauka dla dzieci w Olsztynie – zasady ortografii są ważne przez całe życie

Osoby, które mają trudności z ortografią są również wśród dorosłych, gdyż braki w edukacji niestety z nami pozostają. Tym samym, czytając komentarze w sieci, czy wpisy na portalach społecznościowych można natknąć się na wiele błędów ortograficznych i staje się to prawdziwą plagą. Olsztyn dla dzieci proponuje więc zajęcia, w ramach których dzieci, poprzez odpowiednie techniki zapamiętywania, nauczą się zasad ortografii i dzięki temu w przyszłości będą wystrzegać się błędów.

Ortografia dla dzieci – istotne jest zaangażowanie wszystkich zmysłów

Jak wiadomo jest wiele technik zapamiętywania, dostosowanych do określonych preferencji. Jest wielu wzrokowców, słuchowców czy kinestetyków, u których zapamiętywanie poprzez wzrok, słuch lub ruch jest dominujące. Najlepsze rezultaty można jednak osiągnąć przez połączenie wszystkich zmysłów. Wiele osób predestynowanych jest do mieszanych stylów uczenia się i podobnie jest wśród dzieci. Ponadto u osób z dominującym stylem zapamiętywania informacji, uczestnictwo w różnorodnych zajęciach może pomóc rozwinąć również inne kanały przyswajania wiedzy.

Olsztyn dla dzieci – na czym może polegać różnorodna nauka ortografii angażująca zmysły

W jaki sposób najłatwiej zapamiętać dziecku zasady pisowni poszczególnych wyrazów? Dla jednych pomocny może być rymowany wierszyk. To dobre dla słuchowców, dla których ważny jest rytm, choć akurat rymowane treści poprzez dołączenie do nich ruchu, a także widoku tekstu mogą być użyteczne w zapamiętywaniu również dla wzrokowców i kinestetyków. Możliwe jest również obrazowe przedstawienie pisowni wyrazów, w odniesieniu do życia codziennego. W taki sposób również łatwo zapamiętać zasady ortografii. Za przykład mogą tu posłużyć wyrazy: czyhać i czmychać. Czyhać można bowiem na jednej nodze, a czmychać na dwóch. Z kolei, jeśli chodzi o wierszyki również każdy zna wiele takich, które pozwoliły zapamiętać na całe życie pisownie wyrazów, jak: „Hałaśliwe samo h lubi hałaśliwe słowa: huk, harmider, hałasować”. Na tej samej zasadzie dzieci mogą się uczyć pisowni „rz” i „ż”, a także „u” i „ó”. Piosenki z pokazywaniem również mogą przyczynić się do szybszego zapamiętywania zasad ortograficznych.

Olsztyn dla dzieci – oferta, która pozwoli lepiej zdać egzamin na koniec szkoły podstawowej

Zajęcia Olsztyn dla dzieci, skierowane dla klas 4-tych i 5-tych, są nie tylko nastawione na ortografię, ale również łamigłówki matematyczne, rozwijanie umiejętności manualnych, a także wiedzy z zakresu przyrody i geografii. Dzięki temu uczestnicząc w dodatkowych zajęciach, które są formą nauki i zabawy w małych grupach, dziecko może lepiej przygotować się do czekającego go na koniec szkoły podstawowej egzaminu. Atmosfera na zajęciach sprzyja bezstresowemu przyswajaniu informacji, a także zawieraniu nowych znajomości, co dla rozwoju społecznego dzieci jest bardzo istotne. Warto skorzystać z tej szerokiej oferty edukacyjnej.]]>